неділя, 17 грудня 2017 р.

Вступ по-новому!


Міносвіти оприлюднило Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти на 2018 рік. Як засвідчує документ, абітурієнтів чекає низка змін. Зокрема, тепер, крім творчих конкурсів, з'являться творчі заліки. Вступники не зможуть використати результати ЗНО з іноземних мов за попередні роки. А для тих, хто обере медичні
спеціальності, вводять два фіксовані конкурсні предмети, пише Експрес.

Подробиці - у розмові з експертом з освітніх питань Громадянської мережі “Опора” Наталією Радиш.

- Які новації чекають на вступників наступного року?

- По-перше, наступного року замість творчих конкурсів на деякі педагогічні спеціальності, журналістику та дизайн запровадять творчі заліки. Це буде етап доконкурсного відбору, під час якого абітурієнти заздалегідь матимуть можливість підтвердити свої творчі здібності. За його підсумками вступники зможуть взяти участь у конкурсі до різних вишів на базі ЗНО.

По-друге, наступного року для вступу після 11 класів на бакалавра чи магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань два конкурсні предмети будуть фіксованими. Третій предмет вступник зможе обрати з двох альтернативних варіантів.

До слова, для вступу на окремі медспеціальності встановлено мінімальну кількість балів із біології, хімії або математики. Вона становитиме 150 балів і стосуватиметься спеціальностей “стоматологія”, “медицина” та “педіатрія”.

- Чи зможуть абітурієнти використати результати ЗНО минулих років?

- Так, крім результатів 2018 року, вступники зможуть подати результати тестування за 2017 та 2016 роки з усіх предметів, за винятком іноземних мов. Цей предмет доведеться складати у будь-якому разі. Чому? Тому що з наступного року змінюється формат проведення ЗНО з іноземних мов. Зокрема, на екзаменуванні з англійської, іспанської, німецької та французької тести охоплюватимуть аудіювання і матимуть два рівні складності -
академічний та профільний.

- Скільки заяв і на яку кількість спеціальностей можна буде подати?

- На місця державного та регіонального замовлення можна буде подавати не 9 заяв, як досі, а лише 7. Що ж до спеціальностей - то не більш ніж на чотири, як і цього року. У разі ж вступу на контракт кількість заяв не обмежується.

Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня. Ті, хто вступатиме до вишу на підставі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, зможуть подати заяви до 20 липня. Для тих же абітурієнтів, які вступатимуть лише на основі сертифікатів ЗНО, подання заяв буде відкрито до 26 липня.

- А як щодо коефіцієнтів -- регіонального, сільського, галузевого? Їх збережено?

- Так, в Умовах прийому на 2018 рік залишилися цьогорічні коефіцієнти -- регіональний, сільський, галузевий, однак були дещо змінені їх величини. Так, регіональний коефіцієнт для вишів Києва буде 1, для ВНЗ у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій,
Чернігівській областях, переміщених закладів вищої освіти - 1,04 і в усіх інших випадках - 1,02.

Сільський коефіцієнт збільшено для вступників на аграрні спеціальності - для них він становитиме 1,05. На інші
спеціальності сільський коефіцієнт дорівнюватиме 1,02. Ним зможуть скористатися вступники, які зареєстровані у селах не менш як два роки до дня закінчення подання заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту в навчальних закладах, що містяться на території сіл, у рік вступу.

Галузевий коефіцієнт становитиме 1,02 і, на відміну від 2017 року, поширюватиметься також на заяви з другою пріоритетністю.

Немає коментарів:

Дописати коментар